شما در حال مشاهده هستید انواع چسب کاغذ دیواری چیست؟و نحوه تهیه آن

انواع چسب کاغذ دیواری چیست؟و نحوه تهیه آن

انواع چسب کاغذ دیواری و نحوه تهیه آن

چسب کاغذ دیواری چیست؟، را می‌توان، اصلی ترین متریال جهت نصب کاغذ دیواری دانست. در واقع، به همان میزان که در زمان خرید کاغذ دیواری به جنس و کیفیت آن دقت و توجه داریم باید به جنس و کیفیت چسب کاغذ دیواری توجه داشته باشیم. حال اگر می‌خواهید خودتان چسب کاغذ دیواری تهیه کنید و یا خریداری کنید؛ در ادامه با انواع چسب کاغذ دیواری، قیمت و … آشنا شوید. قطعا این پست می‌تواند؛ برای شما، جهت تهیه بهترین چسب کاغذی راهنمای خوبی باشد.

نحوه جدا سازی چسب کاغذ دیواری به علت زرد شدن کاغذ دیواری بعد از نصب و همین طور تمایل افراد به تغییر دکوراسیون منزل بر اهمیت شناخت انواع چسب افزوده است. بنابراین قبل از اقدام به کندن کاغذ دیواری از روی دیوار و نصب مدل و نوع جدیدی از این دیوارپوش با تجهیزات لازم آشنایی کافی داشته باشید.

 

چسب کاغذ دیواری چیست؟

چسب کاغذ دیواری چیست؟ همچنین قابل ذکر است که خاصیت ویسکوزیته و چسبندگی به نسبت بالا این چسب را به یک چسب لایه ای تبدیل می‌کند، این خواص برای تسریع نفوذ چسب کاغذ دیواری به کاغذ و دیوار مورد نیاز است و همچنین سرعت اتصال را کاهش می‌دهد.

چسب های کاغذ دیواری که در بازار عرضه می‌شود؛ معمولا در کیسه ها یا جعبه ها به صورت خشک و پودری و پولکی هستند؛ که در زمان مصرف با حلال آن یعنی آب برای تولید چسب مخلوط می‌شوند، در برخی از برند های چسب کاغذی به صورت مایع و ترکیب شده با حلال نیز فروخته می‌شوند.برای اقداماتی مشابه نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن و دیگر سطوح نمونه‌های مختلف این ماده کابرد خاصی دارند.

 

انواع چسب کاغذ دیواری کدامند؟

در مجموع ما پنج نوع چسب کاغذ دیواری داریم که عبارتند از:

 • چسب کاغذ دیواری با قابلیت استفاده در آب سرد Cold water paste
 • چسب های همه منظوره کاغذ دیواری All-purpose Paste
 • چسب کاغذ دیواری با چسبندگی زیاد Heavy-duty/Extra Strong paste
 • چسب پوستری یا چسب کاغذ دیواری فوری Paste the wall

 

چسب کاغذ دیواری با قابلیت استفاده در آب سرد

این یکی از انواع چسب کاغذ دیواری است که به صورت پودر پولکی از گندم و سیب زمینی تولید می‌شود. این نوع چسب کاغذ دیواری، به آسانی در آب حل می‌شود. خوبی این نوع چسب کاغذ دیواری این است که به سرعت خشک نمی‌شود و به همین دلیل نصاب کاغذ دیواری، به اندازه کافی وقت برای تنظیم کاغذ دیواری بر روی دیوار وقت دارد.

 

چسب های همه منظوره کاغذ دیواری

این هم یکی از انواع کاغذ دیواری است که محبوبیت زیادی دارد. این نوع چسب به صورت پودری استفاده می‌شود و حلال آب بوده و پس از حل شدن در آب قابل استفاده است. محبوبیت این نوع چسب کاغذ دیواری به این دلیل است که دارای خاصیت ضد قارچ بوده و مانع از ایجاد کپک می‌شود و در صورتی که دیوار منزل تان دچار رطوبت شود.

 

چسب کاغذ دیواری با چسبندگی زیاد

یکی دیگر از انواع چسب کاغذ دیواری، چسب Heavy-duty/Extra Strong paste است که با ساختار خاصی از پلیمرهای وینیل باندل هستند. این نوع چسب کاغذ دیواری بیشتر برای نصب پوسترهای دیواری و کاغذ دیواری های ضخیم و سنگین بهترین چسب است.در هنگام نصب کاغذ دیواری روی کاشی می‌توان از این نمونه بهره برد.

 

چسب پوستری یا چسب کاغذ دیواری فوری

از دیگر انواع چسب کاغذ دیواری، میتوان به چسب پوستری فوری اشاره کرد. از این نوع چسب برای نصب کاغذ دیواری و پوسترهای دیواری بیشتر استفاده می‌شود. این نوع چسب کاغذ دیواریف تاثیر کمی بر روی شکل ظاهری کاغذ دیواری و یا پوسترهای رنگی دارد و تغییر را بر روی ساختار آنها ایجاد نمی‎کند.

 

چسب‌های مایع و یا آماده مصرف کاغذ دیواری

آخرین انواع چسب کاغذ دیواری می‌توان به چسب Reaqdy to use paste اشاره کرد. این نوع چسب کاغذی دیواری،به صورت آماده و مایع مصرف می‌شود. و یکی از گران ترین انواع چسب کاغذ دیواری محسوب می‌شود؛ که از آن می‌توان به نسبت ترکیب و با یک غلظت مناسب برای نصب کاغذ دیواری استفاده کرد.

 

بهترین چسب کاغذ دیواری برند

چسب کاغذ دیواری برند Bartolin، یک نوع محصول به صورت پودر درشت (پولکی) و دارای کاربرد آسان است. این چسب شامل ترکیب های شیمیایی افزودنی های anti mould است و به دلیل داشتن خاصیت لغزندگی خیلی آسان می‌تواند برای همه کاغذ دیواریها شامل Wood chip – Washabe – Vinyl’s Blown vinyl’s و انواع کاغذهای برجسته سنگین به کار رود.

 

طرز تهیه چسب کاغذ دیواری

برای تهیه چسب کاغذ دیواری و مقدار آب سردی که قرار است به عنوان حلال به کار ببرید جدول زیر را با دقت مشاهده کنید. محتوای بسته را در آب به مدت 30 ثانیه به سرعت بهم بزنید تا حل شود سپس بعد از 3 دقیقه مجددا آن را بهم بزنید تا چسب آماده شود.

 

اطلاعات فنی بهترین چسب کاغذ دیواری

 • حالت فیزیکی چسب کاغذی: پولکی (flake)
 • ترکیب / رنگ چسب کاغذی: زرد کمرنگ یا کرم نزدیک به سفید
 • بو چسب کاغذی: بدون بو
 • حل شدن در آب: حل پذیر
 • مقدار نمک: 9-11%
 • چسبندگی چسب کاغذی: 350-700ps بعد از 15 دقیقه
 • سرعت محلول: چسبندگی ساکن حداقل 50 درصد
 • چسبندگی با حرکت بعد از 3 دقیقه است. 3 دقیقه چسبندگی 20-80ps

 

چسب خمیری چیست و چه کاربردی دارد؟

چسب خمیری کاغذ دیواری مکمل چسب پودری در نصب صحیح کاغذ دیواری و پوستر دیواری است. که برای چسباندن کاغذ در لبه قرنیزها، در کنار چارچوب درب ها و پنجره ها و مهم ترین بخش در نصب پوستر دیواری یعنی درزها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

چسب چوب برای کاغذ دیواری مناسب است؟

متاسفانه بسیاری از نصاب های تازه کار، از چسب چوب برای کاغذ دیواری استفاده می‌کنند. همانطوری که از اسمش پیداست چسب چوب برای چوب باید استفاده شود. باید بگوییم که شاید بتوان از چسب چوب برای کاغذ دیواری استفاده کرد. اما قطعا در آینده مشکلاتی را برای کاغذ و دیوار ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که کاغذ شکننده شود.                                                                                                                        و زمانی هم که بخواهیم کاغذ را از روی دیوار جدا کنیم به دیوار آسیب وارد شود.

 

چسب خمیری کاغذ دیواری چه کاربردی دارد؟

چسب خمیری کاغذ دیواری مکمل چسب پودری و پولکی است. که برای چسباندن کاغذ در لبه قرنیزها، در کنار چارچوب درب ها و پنجره ها و مهم ترین بخش در نصب پوستر دیواری یعنی درزها مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از چسب همیری، هم چسبندگی بیشتری نسبت به چسب چوب دارد و هم اینکه به دیوار و کاغذ آسیبی نمی‌رسد و به راحتی می‌تواند درز کاغذ دیواری یا پوستر دیواری را بچسبانید.

روش کار هم به این صورت است که بعد از نصب لت ها بر روی دیوار و بعد از برش اورلپ (Overlap)، درزها را باز کرده با یک قلم موی باریک 2 سانت، دیوار پشت درز را به چسب خمیری آغشته کنید و سپس با کاردک نرم، درزها را ببندید.

 

حرف آخر

امیدواریم که از وبلاگ انواع چسب کاغذ دیواری و نحوه تهیه آن راضی بوده باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید دیگر وبلاگ های مارا مطالعه کنید.

موفق باشید…


شما عزیزان میتوانید تز راه های زیر با ما در ارتباط باشید:

فعالیت در سراسر کشور

تماس : 09192705535

تماس: 09196401301

واتساپ: 09192705535

اینستاگرام : parsik_ayegh

ساعت کاری : 8/5 صبح الی 16/5 عصر
آدرس : دفتر مرکزی اصفهان ، باغ دریاچه ، کوچه 58 پلاک 20
مدیریت : علیرضا نیکخواه

عایق رطوبتی دیوار اصفهان ,خمیر عایق پارسیک در اصفهان ,کاهگل صنعتی نانو در اصفهان , عایق رطوبتی آبی استخری , نانو عایق رطوبتی پارسیک ,نانو عایق رطوبتی در اصفهان ,قیمت عایق نما پتینه ای سنتی , قیمت عایق رطوبتی پارسیک , خرید عایق رطوبتی در اصفهان , عایق پشت بام نانو پارسیک

دیدگاهتان را بنویسید